Philips 49B2U6900CH s webkamerou a smart KVM

Monitor prináša množstvo nových funkcií, ktoré uľahčujú tímovú prácu na modernom digitálnom pracovisku.

Okrem toho sa monitor Philips 49B2U6900CH môže pochváliť veľkou 48,8″ obrazovkou a rozlíšením 5120×1440 Dual Quad HD pre široké zobrazenie a kvalitné nastavenie, ktoré by inak vyžadovalo dva samostatné monitory. Pridanou hodnotou nového modelu je jeho výkonnosť a užitočnosť v profesionálnom pracovnom prostredí. Vďaka funkciám, ako je nastaviteľná webkamera s funkciou Autoframing, mikrofón s možnosťou potlačenia šumu a podsvietenie Busylight, je práca s kolegami z tímu po celom svete výrazne jednoduchšia.

Kombinácia všetkých troch vyššie uvedených funkcií umožňuje monitoru nastaviť pohľad webkamery tak, aby sa do záberu počas konferenčných hovorov vošli všetci členovia tímu. Kameru je možné nastaviť o 30° dopredu a dozadu, takže sa do zorného poľa pohodlne zmestia profesionáli všetkých výšok. Kamera uľahčuje prostredníctvom funkcie Busylight komunikáciu s profesionálmi pracujúcimi v rovnakej kancelárii.

Funkcia Busylight, umiestnená na hornej strane webovej kamery, je určená na komunikáciu o pracovných stavoch. Napríklad keď kolega práve telefonuje, svetlo Busylight sa automaticky rozsvieti červeno. V inom prípade môžu používatelia stlačiť klávesovú skratku Busylight umiestnenú v ľavej dolnej časti rámu monitora a rozsvietiť červené svetlo, keď sú zaneprázdnení. Je dôležité poznamenať, že profesionáli môžu s novou funkciou Busylight synchronizovať aj svoje stavy v Microsoft Teams.

Okrem toho, že je monitor vybavený pre pracovné prostredie, je tiež prispôsobený pre množstvo rôznych úloh. Jedna z nových funkcií tohto monitora zdôrazňuje vyššiu produktivitu: Smart KVM. Jednoduchým trojitým stlačením klávesy Ctrl môžu profesionáli ľahko prepínať medzi zdrojmi; tým sa u tohto monitora vylepšuje integrovaný prepínač KVM. Nemenej dôležité je, že jediný kábel USB-C monitora umožňuje používateľom ľahko nabíjať externé zariadenia prostredníctvom napájania.

Medzi ďalšie zaujímavé funkcie patrí zakrivený rám alebo certifikácia DisplayHDR 400. Okrem toho je monitor vybavený režimom Low Blue s funkciou Flicker-Free a výškovo nastaviteľným stojanom pre všestranne pohodlné sledovanie. K zvýšeniu produktivity prispieva aj ďalší komfort, ktorý monitor onúka vďaka háčiku na slúchadlá umiestnenému na ráme monitora. Na konci pracovného dňa alebo počas prestávky môžu profesionáli háčik stiahnuť a uložiť si slúchadlá.  Monitor Philips 49B2U6900CH bude k dispozícii na kúpu od februára 2024 s odporúčanou predajnou cenou 1200 eur.