PayPal začína ponúkať kryptomeny v EÚ

Minimálna suma, za ktorú PayPal umožní používateľom nakupovať kryptomeny, je jedno euro.

Spoločnosť urobila svoj prvý krok s ponukou kryptomien v Európskej únii (EÚ), pričom si za miesto vstupu zvolila Luxembursko. V najbližších dňoch budú môcť zákazníci PayPal v tomto miništáte nakupovať, predávať a ukladať digitálne aktíva v rámci svojich príslušných účtov. Používatelia budú môcť tieto úlohy vykonávať prostredníctvom mobilnej aplikácie, ako aj cez prehliadač. Na novom trhu je minimálna suma, za ktorú PayPal umožní používateľom nakupovať kryptomeny, 1 eur. Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, ako aj Ether boli vybrané ako prvé štyri kryptoaktíva, ktoré bude platforma v Luxembursku podporovať. Spoločnosť je tiež ochotná spolupracovať s luxemburskými orgánmi v ich procese formovania odvetvia digitálnych aktív, aby bolo v súlade s existujúcimi finančnými systémami.

„Zavedenie tejto služby ponúka luxemburským zákazníkom nový spôsob, ako preskúmať kryptomeny v prostredí PayPal, ktoré poznajú. Pridanie Luxemburska je dôležitým krokom v misii spoločnosti PayPal sprístupniť digitálne meny,“ uviedol Jose Fernandez da Ponte, SVP a GM, Blockchain, Crypto & Digital Currencies v oficiálnom vyhlásení. Načasovanie vstupu spoločnosti do jej kryptobiznisu v EÚ sa zdá byť pomerne vypočítavým rozhodnutím. Ešte v októbri Výbor Európskeho parlamentu pre hospodárske a menové záležitosti (ECON) schválil legislatívu MiCA. Návrh zoznamu pravidiel MiCA, ktorý bol prvýkrát navrhnutý v septembri 2020, má za cieľ vytvoriť jednotný právny rámec pre kryptografiu pre všetkých 27 štátov EÚ. Očakáva sa, že legislatíva sa zavedie v celej EÚ do roku 2024, čo dáva spoločnostiam, ako je PayPal, dostatok času na to, aby sa prispôsobili normám EÚ a podľa toho doladili svoje operácie.

Pokiaľ ide o PayPal, spoločnosť podniká kroky na pochopenie kryptografického odvetvia a rozšírenie súvisiacich služieb na niekoľkých svojich trhoch. Vo februári spracovateľ platieb vymenoval špeciálnu radu, ktorá má pôsobiť ako jeho poradca v oblasti digitálnych mien, kryptomien, ako aj technológie blockchain. Spoločnosť  pritom začala prvýkrát pôsobiť v kryptografickom sektore v USA pred dvoma rokmi v roku 2020, pričom svojim používateľom v USA umožnila nakupovať, držať a predávať kryptomeny. Neskôr v septembri 2021 spoločnosť spustila obchodovanie s kryptomenami na platforme na trhu Spojeného kráľovstva.

Zdroj

Pridaj komentár