OnePlus 12: Všetko, čo potrebujete vedieť

Úniky poukazujú na významné vylepšenia OnePlus 12.

Od debutu modelu OnePlus 11 síce uplynulo len niekoľko mesiacov, ale keďže mottom spoločnosti je „Nikdy sa neuspokoj“, nemalo by byť prekvapením, že sa už objavujú fámy o jeho nástupcovi. Tu je všetko, čo zatiaľ vieme o pripravovanom modeli. Kedy bude uvedený na trh? Zo strany výrobcu zatiaľ nepadlo žiadne oficiálne slovo o tom, kedy sa nového modelu dočkáme, ale zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že k odhaleniu dôjde hneď koncom roka. Firma odhalí model 12 v Číne v decembri tohto roka, globálne uvedenie bude nasledovať vo februári 2024. Koľko bude stáť? V čase písania tohto článku spoločnosť opäť neposkytla žiadne presné informácie o cenách. Určité indície môžeme hľadať v predchádzajúcich modeloch. Nevidíme, že by sa spoločnosť s novým zariadením príliš vzdialila od cien.

Aké nové funkcie uvidíme? Vydanie je síce ešte ďaleko, ale leakeri už odhalili, aký bude podľa nich dizajn a špecifikácie OnePlus 12. Začnime dizajnom, ktorý sme videli na renderoch vytvorených OnLeaks. Rendery odhaľujú dizajn, ktorý je podobný OnePlus 11, ale s niekoľkými kľúčovými zmenami. Na prednej strane je rámik okolo displeja tenší a selfie kamera s dierkou sa presunula z rohu obrazovky do stredu. Zaujímavejšie je, že na zadnej strane môžeme na ostrovčeku fotoaparátu vidieť dlhý periskopický objektív so zoomom, čo zodpovedá fámam, že firma prijme tento pokročilejší štýl teleobjektívu. Dodatočný priestor, ktorý zaberá, tiež znamená, že blesk bol presunutý z hlavného ostrova do držiaka v ľavom hornom rohu.

Pokiaľ ide o špecifikácie, displej bude 6,7″ 2K AMOLED panel so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. To je rovnaké ako v prípade OnePlus 11, hoci telefón bude mať „vylepšený displej novej generácie“, takže v zálohe musia byť nejaké jemnejšie vylepšenia. Pod kapotou telefónu prejde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 na zatiaľ nevydaný Snapdragon 8 Gen 3. To bude v kombinácii so 16GB LPDDR5X RAM a 256GB úložiskom UFS 4.0, hoci nie je jasné, či ide o východiskovú špecifikáciu alebo nie. Pokiaľ ide o batériu, sú dohady o 5000 mAh batérie, resp. zvýšenie na 5400 mAh. K dispozícii bude 100W káblové nabíjanie plus návrat bezdrôtového nabíjania. Telefón bude mať „rýchlejšie nabíjanie“, takže to vyzerá, že by tam ešte mohlo prísť ďalšie vylepšenie, o ktorom sa inde hovorí, že bude mať až 150W.

Zdá sa, že konfigurácia 50 MPx (hlavný), 48 MPx (ultraširokouhlý) a 32 MPx (teleobjektív) v OnePlus 11 bude nahradená usporiadaním 50 MPx (hlavný), 50 MPx (ultraširokouhlý) a 64 MPx (periskop). Posledné menované je zjavne hlavné, so schopnosťou poskytnúť hlbší optický zoom. Tým by sa OnePlus 12 vyrovnal niektorým špičkovým telefónom, ako sú Samsung Galaxy S23 Ultra, Honor Magic 5 Pro a Google Pixel 7 Pro, ktoré majú periskopické objektívy. Možno je zvláštne, že to však stále bude len periskop s 3-násobným priblížením, čo je pod zväčšením niektorých kľúčových konkurentov. Hlavný fotoaparát dostane nový obrazový snímač, takže aj tam by malo dôjsť k nejakému vylepšeniu. Únik tvrdí, že pôjde o snímač IMX9, pravdepodobne 1in IMX989. Selfie fotoaparát by mal používať 32 MPx snímač. Na to, aby sme sa modelu dočkali, je ešte chvíľa, takže sa všetko môže samozrejme zmeniť. Čas ale ukáže, čo bude realita a ktoré detaily sa zmenia.

Zdroj

Pridaj komentár