Obmedzenia zdieľania hesiel v Disney+ sú tu!

Streamovacia platforma neumožní používateľom zdieľať svoje prihlasovacie údaje s osobami, ktoré žijú mimo primárnej domácnosti.

Kanadskí používatelia služby Disney+ sú o novej politike informovaní prostredníctvom e-mailu, ktorý obsahuje revidovanú zmluvu s používateľom. Služba oficiálne spustila obmedzenie zdieľania hesiel. Od 1. novembra budú mať predplatitelia služby v Kanade zakázané zdieľať svoje účty s používateľmi mimo ich domácností. Hoci nie sú známe žiadne informácie o tom, ako bude Disney+ presadzovať svoje obmedzenia týkajúce sa zdieľania hesiel, streamovacia platforma informuje kanadských používateľov o novej politike prostredníctvom e-mailu. „Zavádzame obmedzenia týkajúce sa možnosti zdieľať vaše konto alebo prihlasovacie údaje mimo vašej domácnosti,“ uvádza sa v e-maile. „Domácnosťou sa rozumie súbor zariadení spojených s vaším primárnym osobným bydliskom, ktoré používajú osoby, ktoré v ňom bývajú,“ vysvetľuje sa v príspevku centra pomoci Disney+.

Netflix tiež nedávno zaviedol celosvetové obmedzenia zdieľania hesiel, ale ponúka používateľom možnosť platiť za ďalších predplatiteľov, ktorí nežijú v rovnakej domácnosti. Disney+ žiadnu takúto funkciu neoznámila. Ak teda v súčasnosti zdieľate účet v Kanade, môže sa stať, že používateľa 1. novembra bez okolkov odhlásia. Nie je tiež jasné, či platforma ponúkne nejaké funkcie prenosu profilu ako Netflix, aby si používatelia mohli presunúť svoje odporúčania a zoznam sledovaných programov na nový účet. Spoločnosť oznámila plány na zrušenie zdieľania hesiel v auguste. Firma vtedy tiež zvýšila ceny a uviedla, že obmedzenia týkajúce sa zdieľania účtov sa budú v širokom rozsahu zavádzať na budúci rok.

Zdroj

Pridaj komentár