Obchod Okay definitívne končí. Prečo?

Koniec Okay? Známy obchod s elektronikou má problémy a zatvára predajne.

Obľúbený obchod s elektronikou a nábytkom Okay má veľké finančné problémy. Firma už niekoľko mesiacov hľadá niekoho, kto by jej pomohol, ale zatiaľ nikoho nenašla. Preto musia prepustiť veľa zamestnancov a zatvoriť niektoré predajne v Česku aj na Slovensku. Čo sa stane s touto známou značkou? Prepúšťanie sa týka hlavne administratívnych pracovníkov a zamestnancov skladov.

Niektorí môžu odísť hneď s mesačným odstupným, iní po dvojmesačnej výpovednej lehote s jedným platom navyše. Atmosféra vo firme je veľmi napätá. Okay sa už niekoľko mesiacov snaží nájsť niekoho, kto by jej pomohol. Majiteľ Jindřich Životský v apríli tvrdil, že je o firmu záujem a rokovania by sa mali uzavrieť do dvoch mesiacov. Najďalej sa dostal nemecký fond Mutares, ale rokovania sa zastavili.

Odborníci sú skeptickí, že sa podarí nájsť niekoho, kto by firme pomohol. Dlhy voči dodávateľom narastajú a poistenie na nákup tovaru je obmedzené. Ak sa pomoc nenájde, firmu čakajú veľké zmeny a možno aj predaj so zľavou, na čo majiteľ nie je pripravený. Kríza v Okay sa prejavuje aj v zmene vedenia. Okay je tradičná česká značka s 30-ročnou históriou a takmer 100 predajňami.

Po mesiacoch hľadania sa ale napokon nenašiel žiadny záujemca a investor o kúpu siete obchodov. Okay teda čoskoro zatvorí všetky svoje predajne. Tento obchod predával elektroniku a nábytok a bol veľmi obľúbený v Česku aj na Slovensku. Posledný deň, kedy bude možné v týchto obchodoch nakupovať, je 4. júla do 20:00. Po tomto dni budú všetky predajne zatvorené navždy.

Okay mal finančné problémy a nemal dosť peňazí na nákup nového tovaru. Snažili sa nájsť riešenie, ale nepodarilo sa im to. Preto sa rozhodli zatvoriť všetky svoje obchody. Teraz predávajú všetok tovar za nižšie ceny, aby vyprázdnili svoje sklady. Ak chcete niečo kúpiť, máte na to už len pár dní.