O2 znižuje hodnotu Digitálneho bonusu na polovicu

O2 vo februári upraví výšku Digitálneho bonusu, ktorým si digitálni zákazníci môžu znižovať svoje faktúry, na novú úroveň vo výške 1 eura.

Operátor toto rozhodnutie odôvodňuje pokračujúcim rastom cien v ekonomike, ako aj avizovaný skokový rast nákladov na energie, ktoré sú nevyhnutné na prevádzku mobilných sietí. Tento rok zdá sa, k zdražovaniu príde u viacerých poskytovateľov. Operátor ponúka svoje mobilné služby na sieťach 2G, 3G, 4G LTE a 5G ako aj fixné pripojenie domácností internetom pri použití technológie LTE TDD. A ako vyzerá digitálny bonus po novom?

Aj naďalej platí, že digitálny bonus budú môcť využiť všetci zákazníci, ktorí budú spĺňať 3 predpoklady digitálneho správania:

  1. Aktivujú si elektronickú, čiže digitálnu formu faktúry (bez jej zasielania poštou v papierovej podobe)
  2. Budú faktúry uhrádzať digitálne z pohodlia domova (či už pravidelným inkasom, bankovým prevodom alebo cez aplikáciu a web Moje O2)
  3. Si aktivujú Digitálny box, teda schránku všetkých užitočných dokumentov po ruke v aplikácii Moje O2 alebo vo webovej verzii Moje O2.

Aktivácia a využívanie Digitálnej faktúry a Digitálneho boxu sú bezplatné ako aj digitálny spôsob platby faktúr. Úprava výšky Digitálneho bonusu sa prejaví postupne podľa toho aké má zákazník zúčtovacie obdobie, najskôr však v zúčtovacom období od 22. februára, pričom zákazníci zaznamenajú rozdiel vo faktúrach prichádzajúcich koncom marca a v priebehu apríla.

Pridaj komentár