Notebook s doteraz neuvedenou GPU sa omylom objavil v predaji

Online predajca omylom uviedol do e-shopu notebook s doteraz neuvedenou GPU od Intelu.

Ide o model Samsung Galaxy Book 2 Pro, ktorý má byť ako jeden prvý z produktov, ktorý bude obsahovať GPU Arc Alchemyst od Intelu, ktorá však má byť predstavená až 30. marca. Predajca síce notebook rýchlo stiahol z webstránky, ale snímky z online obchodu už obleteli mnohé IT servery. Ako uviedol zahraničný server, 15.6″ notebook od Samsungu bude mať CPU Intel Alder Lake bez bližšie uvedeného modelu GPU od Intelu. Základná doska bude založená na variáciách A350M alebo A370M. Nakoľko obe variácie sú založené na DG2-128EU GPU, znamená to že pôjde o entry-level GPU.

Iné zverejnené technické špecifikácie udávali 16GB LPDDR5-6400 pamäte RAM a 512GB NVMe PCIe 4.0 interný disk. Obrazovka má, ako bolo spomínané, 15.6″ a rozlíšenie Full HD (1080p) s technológiou AMOLED. Hmotnosť notebooku je na úrovni tesne nad 1100 gramov. Cena bola stanovená na 1349 USD. Presný model CPU síce nebol uvedený, ale stránka uviedla rýchlosť taktu na úrovni 2,1 GHz. Zahraničný server taktiež zdôraznil, že Arc Alchemist GPU bude prepojená s 12th-gen Core Xe-LP GPU cez technológiu Deep Link. Podľa oficiálneho popisu technológie, Deep Link umožní spoluprácu dedikovanej GPU a GPU integrovanej v procesore, čo bude mať za následok vyšší výkon a nižšiu spotrebu pri úlohách náročných na výkon, ako napr. editovanie videa, hranie hier a živé streamovanie.

To, že Intel sa chystá znova vstúpiť na trh s grafickými kartami, je známe už dlhšie, ale spoločnosť sa chystá predstaviť svoje GPU pre mobilné počítače až 30. marca. Pre desktopy prídu tieto grafické karty neskôr tento rok. Intel chce počas roku 2022 dodať 4 milióny jednotiek GPU v rozličných zariadeniach.

Zdroj

Pridaj komentár