Netflix povolí zdieľanie účtov za extra poplatok

Netflix vie, kedy používateľ zdieľa svoje heslo a testuje spôsob, ako to extra zaúčtovať.

Ľudia už mnoho rokov zdieľajú svoje heslo k službe Netflix priateľom a rodine, aby si mohli vychutnať programy, ktoré táto streamovacia služba ponúka. Zdá sa, že táto éra zdieľania hesla Netflix sa môže skončiť, pretože služba čelí oveľa väčšej konkurencii ako pred tromi rokmi a príjmy spoločnosti pociťujú aj dôsledky zdieľania hesiel. V novom príspevku na blogu, ktorý zverejnila firma, sa uvádza, že spoločnosť začne v Čile, Kostarike a Peru testovať dve nové funkcie, ktorých cieľom je obmedziť trend zdieľania účtu Netflix. „Ľuďom, ktorí žijú spolu, sme vždy uľahčovali zdieľanie účtu Netflix vďaka funkciám, ako sú samostatné profily a viacero streamov v našich štandardných a prémiových plánoch. Hoci boli tieto funkcie veľmi obľúbené, spôsobili aj určitý zmätok v tom, kedy a ako je možné zdieľať Netflix.“

V tomto príspevku firma uvádza veci na pravú mieru a tvrdí, že účty nie sú určené na používanie medzi domácnosťami. Spoločnosť si uvedomuje, že zdieľanie hesiel má vplyv na jej príjmy, a tým aj na jej schopnosť investovať do pôvodného obsahu, ktorý priťahuje predplatiteľov. „V dôsledku toho sa účty zdieľajú medzi domácnosťami, čo ovplyvňuje našu schopnosť investovať do skvelých nových televíznych programov a filmov pre našich členov. Posledný rok sme preto pracovali na spôsoboch, ako umožniť členom, ktorí zdieľajú mimo svojej domácnosti, aby to robili jednoducho a bezpečne, a zároveň platili o niečo viac.“ V priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov začne služba testovať niečo, čo sa voľne označuje ako „subúčty“, ale oficiálne sa nazýva „Extra Member“ pre existujúce účty v Čile, Kostarike a Peru.

Majitelia účtov si môžu k svojmu účtu pridať až dvoch ďalších členov, ktorí žijú mimo domácnosti, za mesačný poplatok za každého člena navyše. Poplatok je 2,94 USD v Čile, 2,99 USD v Kostarike a 2,12 USD v Peru. Každý z týchto členov by navyše mal vlastné používateľské meno a heslo. Spolu s touto funkciou služba umožní preniesť existujúce profily na iný účet alebo na existujúci podúčet Extra Member, ktorý uchová históriu sledovania, obľúbené položky a personalizované odporúčania používateľa. Firma potvrdila, že počká, ako dopadne testovacia prevádzka v týchto troch krajinách, a až potom vykoná akékoľvek zmeny na ďalších trhoch. Chce zistiť, či táto zmena zvýši príjmy a/alebo počet jeho predplatiteľov. Doteraz spoločnosť zdieľanie hesiel nikdy reálne nepresadzovala, hoci výkonný riaditeľ spoločnosti sa tejto konkrétnej téme venoval počas hovoru k výsledkom za 3. štvrťrok 2019.

Zdroj

Pridaj komentár