Minul sa vám toner? Vyberte si do tlačiarne jeho správnu náhradu!

Kúpiť tlačiareň do kancelárie alebo domácnosti obvykle nie je až tak finančne náročná záležitosť.  Horšie to je s náplňami do tlačiarne, teda kompatibilnými tonermi, ktoré môžu niekedy stáť viac ako samotná tlačiareň.  Každý výrobca samozrejme ponúka viacero možností, kam patria určite aj lacnejšie a nemenej kvalitné atramentové kazety. Ktoré z nich ale v skutočnosti potrebujete vy pre svoju tlač?

Originálna vs. kompatibilná náplň

Originálne tonery od priamych výrobcov tlačiarní sú samozrejme najdrahšie, ale na druhej strane aj kvalitné. Ak chcete staviť na istotu potom by ste mali kúpiť originálne výrobcom odporúčané náplne. Ani ich poruchovosť nie je ale malá a či vám to nakoniec stojí za tú cenu a námahu, je otázne. Vyriešiť to môžete inak!

Kompatibilné tonery

Sú lacnejšia alternatíva originálnych náplní. Ich najväčšou prednosťou je pochopiteľne cena, ale pri výbere by ste mali byť obozretní. Ušetriť za každú cenu sa nie vždy oplatí a aj tu si je dobré vybrať len ten najlepší kompatibilný toner.

Hľadajte kvalitných výrobcov a radšej sa vyhnite tým najlacnejším výrobkom z Ázie. Môžete nimi ohroziť nie len funkčnosť svojej tlačiarne, ale aj svoje zdravie, pretože nie vždy sú vyrábané zo zdravotne nezávadných materiálov. Ak ale natrafíte na spoľahlivého výrobcu dostanete aj spoľahlivý produkt za prijateľnú cenu.

Typy tonerov

Podľa toho, akú tlačiareň vlastníte si vyberáte dobré atramentové kazety alebo laserové tonery. Záleží aj na tom, či je tlačiareň čiernobiela alebo aj farebná. Pri čiernobielej sa logicky používa iba jedna náplň, takže preto je to asi aj najlacnejšia možnosť. Občas ale potrebujete preniesť n papier aj obrázok alebo fotografiu, či graf.

Farebná atramentová tlačiareň potrebuje aj 4 farebné kazety, aby bolo možné namiešať všetky farebné odtiene. Obvykle je možné vymeniť každú kazetu zvlášť podľa toho, ktorá sa vám minula. Atramentové kazety sa navyše dajú aj dopĺňať bez toho, aby ste museli vymeniť cartridge, čo je cenovo najvýhodnejšie. V každom prípade si vyberajte takú náhradu, ktorá neohrozí vašu tlačiareň a ani kvalitu výslednej tlače.

Pridaj komentár