Microsoft kúpi Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov

Microsoft v utorok uviedol, že kúpi vydavateľa videohier Activision Blizzard v rámci transakcie, ktorá bude mať hodnotu 68,7 miliardy USD.

Softvérový gigant so sídlom v Redmonde uviedol, že po uzavretí transakcie sa stane treťou najväčšou hernou spoločnosťou na svete podľa tržieb, hneď za Tencent a Sony. Microsoft uviedol, že transakcia podlieha obvyklým uzatváracím podmienkam a ukončeniu regulačného preskúmania a súhlasu akcionárov Activision Blizzard. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie vo fiškálnom roku 2023. Do uzavretia tejto transakcie budú Activision Blizzard a Microsoft Gaming naďalej fungovať nezávisle. Ponuka Microsoftu vo výške 95 USD za akciu predstavuje 45% prémiu oproti piatkovej uzávierke Activision. Akcie Activision vzrástli o takmer 38% na 65,39 USD pred tým, ako sa ich predaj zastavil kvôli novinkám. Akvizícia posilní službu Game Pass firmy Microsoft, ktorá dosiahla nový míľnik viac ako 25 miliónov predplatiteľov. Spoločnosť má v pláne zaradiť do Game Passu aj hry Activision Blizzard.

Dopyt po videohrách počas korony prudko vzrástol, keďže spotrebitelia, ktorí uviazli doma, hrajú viac hier, aby sa zabavili. Knižnica hier Activision, ako napríklad Call of Duty a Overwatch, tiež dáva hernej platforme Xbox od Microsoftu výhodu pred PlayStation od Sony, ktorá sa už roky teší stabilnejšiemu prísunu exkluzívnych hier. Minulý týždeň konkurenčný vydavateľ videohier Take-Two Interactive Software oznámil, že kúpi tvorcu hry FarmVille, spoločnosť Zynga, za 11 miliárd dolárov v hotovosti a akciách, čo predstavuje jednu z najväčších akvizícií v celom odvetví všetkých čias. Microsoft vo svojom blogovom príspevku odhalila, že Bobby Kotick bude naďalej zastávať funkciu generálneho riaditeľa Activision Blizzard a on a jeho tím „sa budú naďalej sústreďovať na riadenie úsilia o ďalšie posilnenie kultúry spoločnosti a urýchlenie obchodného rastu“. Po uzavretí transakcie bude Activision Blizzard podliehať Philovi Spencerovi, generálnemu riaditeľovi Microsoft Gaming.

Zdroj

Pridaj komentár