Kanye West nakoniec nekúpil platformu Parler

Americký raper Kanye West, ktorý vystupuje pod menom „Ye“, už nekupuje platformu sociálnych médií Parler zameranú na slobodu prejavu.

Pripomeňme, že v polovici októbra uzavrel dohodu o kúpe platformy so spoločnosťou Parlement Technologies. West uzavrel dohodu o kúpe Parleru po tom, ako mu Twitter a Instagram pozastavili účet kvôli jeho údajným antisemitským komentárom. Osoba blízka transakcii uviedla, že už dávno bolo jasné, že Ye nie je v dostatočne silnej finančnej pozícii na dokončenie transakcie, odkedy populárne značky ako Adidas a Gap ukončili spoluprácu s Yeom kvôli jeho údajným kontroverzným príspevkom. „Spoločnosť Parlement Technologies potvrdila, že sa vzájomne dohodla s Kanye Westom na ukončení zámeru predaja spoločnosti Parler,“ uviedla vo vyhlásení hovorkyňa Parler. Dodala, že spoločnosť bude „pokračovať v budúcich príležitostiach na rast a rozvoj platformy pre našu živú komunitu“.

Správa o tejto dohode prišla niekoľko hodín po tom, ako Ye v podcaste Alexa Jonesa údajne chválil nacistov. „Každý človek má hodnotu, ktorú priniesol, najmä Hitler,“ povedal. O niekoľko hodín neskôr Twitter opäť pozastavil jeho účet po tom, ako zverejnil obrázok hákového kríža vo vnútri Dávidovej hviezdy. Parler je nezaujaté sociálne médium so slobodou prejavu zamerané na ochranu práv používateľov. Podľa názoru zakladateľov sú veľké technologické spoločnosti protikonzervatívne zaujaté a tieto názory cenzurujú. V lete 2020 technologické firmy ako Twitter a Facebook zintenzívnili svoje úsilie o obmedzenie šírenia tzv. dezinformácií, ktoré viedli k prezidentským voľbám. V dôsledku toho mnohí prominentní konzervatívci tvrdili, že ich hlasy boli cenzurované.

Preto pravicové osobnosti, ktoré chcú praktizovať slobodu prejavu sa presunuli častokrát práve na Parler. Podľa údajov Sensor Tower mal Parler približne 10,8 milióna inštalácií z celého Apple AppStore a Google Play Store, z toho 8,7 milióna zo Spojených štátov. V januári uviedol, že má viac ako 12 miliónov registrovaných používateľov.

Zdroj

Pridaj komentár