Je tu zníženie predplatného bez reklám od Mety

Instagram a Facebook bez reklám budú cenovo dostupnejšie.

Nezobrazenie reklám bude cenovo dostupnejšie, hoci hlavný problém tejto iniciatívy pretrváva. Biznis model bez reklám je založený na predplatnom. Pôvodná cena v októbri minulého roku bola 9,99 eura za Instagram a Facebook bez reklám, hoci pri predplatnom prostredníctvom aplikácií pre iOS alebo Android by poplatok vzrástol na 12,99 eura kvôli poplatkom na týchto platformách. Mesačný poplatok za nezobrazenie reklám je vysoký.

Hovoríme o cene, za ktorú si mnoho používateľov môže dovoliť predplatné služieb streamovania hudby alebo audiovizuálneho obsahu. Zdá sa, že Meta si uvedomila túto situáciu a znížila cenu tohto predplatného. Odteraz bude stáť 5,99 eura za mesiac. Zmenu odhalila agentúra Reuters a navyše za každý ďalší účet cena neporastie výrazne, ako to bolo doteraz. Tim Lamb, právnik Mety, vyhlásil Európskej komisii, že „už dlho chceme tento proces urýchliť, pretože potrebujeme dosiahnuť stabilný stav… preto sme ponúkli zníženie ceny z 9,99 na 5,99 eura za jediný účet a 4 eurá za každý ďalší účet.“

Zmena zo strany Meta je dosť radikálna, zníženie ceny o 4 eurá môže byť oveľa atraktívnejšie pre tých používateľov, ktorí nechcú vidieť reklamu a teda nechcú byť súčasťou sledovania. Avšak, podľa vyhlásení Tima Lamba pre Reuters nie je jasné, kedy bude toto zníženie ceny pre službu bez reklám skutočne dostupné. Matthew Owen, hovorca Mety, uviedol, že všetko je ešte vo vývoji a bude potrebné počkať na potvrdenie, či sa zníženie ceny stane realitou. Hlavným problémom zaviesť platené predplatné na obídenie reklamy je, že väčšina používateľov radšej prijme podmienky ako by platila.

Zdroj