Infinix Zero 30 s 50 MPx selfie je tu!

Infinix dnes predstavil model Zero 30 na veľkolepom podujatí v talianskych Benátkach.

Smartfón zameraný na selfie má vpredu 50 MPx fotoaparát, ktorý umožňuje nahrávanie 4K videa a prináša aj blesk. Čipset je MediaTek Dimensity 8020 – výkonný osemjadrový procesor, ktorý dopĺňa 8GB alebo 12GB RAM a 256GB nerozšíriteľné úložisko. Na zadnej strane sú tri fotoaparáty. Hlavný poháňa 108 MPx snímač ISOCELL HM6 1/1,67″ od Samsungu, ktorý je vybavený 6-prvkovým objektívom so svetelnosťou f/1.65, OIS a PDAF. Potom je tu 13 MPx snímač na ultrazvukové fotografie a 2 MPx snímač, ktorý je tu hlavne na to, aby robil čísla. Cicrkulárny blesk sa nazýva Aura Light a je tvorený štyrmi LED diódami. Predná kamera má tiež snímač Samsung – ISOCELL JN1 a podporuje PDAF. Do malého rámčeka nad displejom je vložený blesk, ktorý v prípade potreby slúži ako výplňové svetlo.

Značka pri príležitosti svojho oznámenia na filmovom festivale v Benátkach zriadila súťaž Mobile Vlog Awards (MVA), v rámci ktorej pozýva vlogerov, aby zachytili svoje príbehy s použitím novo predstaveného modelu. Smartfón má 6,78″ displeja AMOLED s rozlíšením Full HD+, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a vzorkovacou frekvenciou 360 Hz. Jeho boky sú zakrivené pre lepšiu manipuláciu, vďaka čomu zariadenie vyzerá aj o niečo prémiovejšie. Telefón sa dodáva v trojici farieb – Golden Hour, ktorá je krásnym prechodom zo zlatej do ružovo-ružovej; Rome Green so zadnou stranou z vegánskej kože a zlatými akcentmi na ráme a ostrovčeku fotoaparátu; a Fantasy Purple.

Vo výbave je tiež veľká batéria s dlhou výdržou 5000 mAh a 68W nabíjanie znamená, že sa z 1% na 80% nabije len za 30 minút. Telefón používa ako operačný systém Android 13 s nadstavbou XOS 13, ktorá obsahuje mnoho funkcií vrátane aktualizovaného hlasového asistenta Folax, ktorý integruje ChatGPT. Umožňuje používateľom hlasom uskutočňovať hovory, fotografovať, prehrávať hudbu, nastavovať budíky alebo dokonca plánovať výlety. Infinix Zero 30 má cenu 379 eur, k dispozícii je ďalej odolnosť voči vode a prachu podľa štandardu IP53.

Pridaj komentár