Huawei vydá vlajkovú loď Mate 60

Huawei porušil tradíciu posledných pár rokov tým, že v roku 2021 vydal len jeden vlajkový telefón a v roku 2022 ďalší.

Predtým spoločnosť začínala každý rok uvedením svojich fotografických telefónov série P a rok uzatvárala technologicky pokročilou sériou Mate. Kvôli obmedzeniam, ktoré USA uvalili na firmu, však v roku 2021 vydala P50 a minulý rok získal vysoké hodnotenie v Číne, kde dlhé rady a veľký dopyt privítali Mate 50. Tento rok už vydal modely P60 a správa naznačuje, že Mate 60 bude k dispozícii na nákup v priebehu tretieho štvrťroka. Očakáva sa, že telefóny Mate 60 budú poháňané upravenou verziou čipovej súpravy Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorá nebude pracovať so signálmi 5G. Pre porovnanie, v modeloch Huawei P60 sa nachádza SoC Snapdragon 8+ Gen 1. Ten bol tiež upravený tak, aby nepodporoval pripojenie 5G.

Počnúc minuloročným modelom Mate 50 Pro a pokračujúc tohtoročnými modelmi P60 a P60 Pro spoločnosť zahrnula variabilnú clonu pre primárne fotoaparáty prístrojov. Clonu mohol používateľ meniť pomocou 10 polôh v rozsahu od f/1.4 do f/4. Alebo bolo možné aktivovať automatické nastavenie, ktoré umožní telefónu rozhodnúť sa. Druhá generácia tejto funkcie sa údajne plánuje zaradiť do série Mate 60. Bude mať mobil nainštalovaný systém HarmonyOS 3.1, ako to bolo v prípade P60? Alebo už bude mať spoločnosť k dispozícii systém HarmonyOS 3.2? V Číne by sme sa mali dočkať modelov Mate 60, ktoré budú ponúkať satelitné pripojenie, pričom používatelia budú môcť odosielať a prijímať textové správy v oblastiach bez mobilného signálu. Minuloročný model Mate 50 Pro predstavil núdzový režim slabej batérie, ktorý pri výdrži batérie na úrovni 1% stále umožňuje používateľom uskutočniť až 12 minút telefonických hovorov alebo mať k dispozícii tri hodiny pohotovostného režimu. Návratu tejto funkcie by sme sa mali dočkať v roku 2023.

Mate 50 Pro tiež debutoval so sklom Huawei Kunlun, ktoré má chrániť obrazovku pred poškriabaním a pred pádmi. Minuloročná vlajková loď (a tohtoročné telefóny P60) obsahovala aj vlastnú fotografickú platformu XMAGE výrobcu po tom, ako vypršalo jeho partnerstvo s optickou firmou Leica. A Mate 50 Pro ponúkal aj odolnosť voči vode do 6 metrov. Séria Mate 50 dokázala, že Huawei stále dokáže vyrábať vlajkové lode a séria P60 tejto myšlienke sekundovala. Teraz sa fanúšikovia môžu tešiť na tradične najinovatívnejší a najpokročilejší telefón tohto roka.

Zdroj

Pridaj komentár