Herný vreckový počítač od Lenova prichádza

Ohlásenie herného vreckového počítača so 144 Hz displejom, odnímateľnými ovládačmi a čipom Ryzen Z1.

Spoločnosť vstupuje do oblasti herných vreckových počítačov so systémom Windows s vlastným konkurentom – Legion Go. Základom je 8,8″ LCD displejom s rozlíšením Quad HD+ (2560×1600 px) a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Dotykový panel ponúka pomer strán 16:10 a jas až 500 nitov. Podporuje rôzne rozlíšenia od 1600p až po 800p a dokáže znížiť obnovovaciu frekvenciu na 60 Hz pre lepšiu správu energie. Firma sa inšpirovala hernou konzolou Nintendo Switch a vybavila produkt odnímateľnými ovládačmi s názvom Legion TrueStrike a stojanom. Ovládače sú vybavené joystickmi a množstvom tlačidiel vrátane touchpadu, 10 opätovne použiteľných ramenných spúšťačov a rolovacieho kolieska.

Výrobca dokonca zašiel ešte o krok ďalej a pridal modul základne ovládača, ktorý sa k pravému ovládaču pripája pomocou magnetov a umožňuje podoprieť ovládač a používať ho ako myš. Pravý ovládač má v spodnej časti optický snímač rovnako ako skutočná myš. Spoločnosť sa rozhodla pre čipy AMD Ryzen série Z1 a môžete si nakonfigurovať až Z1 Extreme. Stranu GPU pokrýva grafika RDNA 3. Produkt je možné nakonfigurovať s 1TB PCIe Gen4 SSD (veľkosť M.2 2242) a k dispozícii máte aj slot na kartu microSD, ktorý podporuje až 2TB ďalšieho úložiska. Všetky modely sa dodávajú so 16GB LPDDR5x RAM s frekvenciou 7500 MHz.

O chladenie sa stará špeciálny systém tepelného chladenia pozostávajúci z ventilátora s lopatkami z tekutého polyméru, ktorý dosahuje maximálnu hlasitosť 25 dB, pričom v režime Custom Mode stále pracuje s celkovým grafickým výkonom 25W (TGP). Pokiaľ ide o vstupy a výstupy, k dispozícii máte dva porty USB-C (USB 4.0, DisplayPort 1.4, Power Delivery 3.0), slot na microSD a 3,5 mm audio jack. Legion Go sa môže pochváliť aj pripojením Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

Softvérovú stránku pokrýva operačný systém Windows 11 Home so špeciálnou nadstavbou Legion Space. Tu sa nachádzajú všetky hry a launchery a spoločnosť ku každému ponúka aj bezplatné trojmesačné predplatné Xbox Game Pass Ultimate. Je vybavený dvojčlánkovou 49,2Wh batériou, ktorá podporuje rýchle nabíjanie a sľubuje nabitie na 0-70% za 30 minút. Tiež podporuje aj režim obchádzania napájania pri hraní hier počas pripojenia k elektrickej sieti, ktorý pomáha šetriť batériu. Lenovo ho dodáva so 65W PD nabíjačkou, cena bude začínať na 799 eur za základný model a dostupný bude od novembra.

Zdroj

Pridaj komentár