Výroba smartfónov v 3. štvrťroku 22 klesla o 11%

Analytická spoločnosť zverejnila svoj najnovší prieskum globálneho trhu so smartfónmi, ktorý odhalil pokles výroby v treťom štvrťroku 2022.

Odvetvie zaznamenalo od júla do septembra 289 miliónov vyrobených kusov, čo predstavuje 0,9% štvrťročný pokles a 11% medziročný pokles. „Mimoriadne slabý“ dopyt bol spôsobený tým, že spoločnosti uprednostňovali zásoby pred novými zariadeniami a zároveň udržiavali nízku produkciu v dôsledku „silných globálnych ekonomických protivetrov“. Samsung si udržala pozíciu top výrobcu so 64,2 mil. vyrobených zariadení, čo predstavuje mierny nárast o 3,9% oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Kórejský výrobca obmedzuje výrobu, aby presadil svoje už vyrobené zariadenia, a po nasledujúcich troch mesiacoch pravdepodobne vykáže pokles výroby.

Apple zaznamenal 50,8 milióna kusov, čo predstavuje trhový podiel 17,6%. Podľa TrendForce je toto obdobie pre Cupertino najsilnejším obdobím výroby, keďže spoločnosť zvyšuje výrobu, aby mohla presadiť nové iPhony práve v období sviatkov. Očakávania na 4. štvrťrok sú, že každý štvrtý nový smartfón vychádzajúci z továrne bude iPhone. Zvyšok prvej päťky obsadil Xiaomi (vrátane podznačiek Redmi, Poco a Black Shark) na treťom mieste, Oppo (vrátane Realme a OnePlus) na štvrtom a Vivo (plus iQOO) na piatom. Analýza poukázala na to, že čínske spoločnosti sa orientujú na budúcnosť s menším počtom amerických technológií, keďže Vivo má vlastný ISP, Xiaomi vyvinulo vlastný nabíjací čip a Oppo má NPU MariSilicon X.

Zdroj

Pridaj komentár