Firefox Beta vydáva verziu 100

Google pred niekoľkými dňami vydal stabilný Chrome 100 a Mozilla sa tiež pripravuje na uvedenie prvej trojmiestnej verzie prehliadača Firefox.

Zatiaľ čo sGoogle oznámila v súvislosti s vydaním tohto míľnika veľa noviniek, nezdá sa, že by toho Mozilla plánovala až tak veľa. Aspoň súdiac podľa beta verzie pre Android. Jedna dôležitá funkcia si však konečne našla cestu z desktopovej verzie. V nastaveniach si môžete jednoducho aktivovať režim len pre HTTPS. Režim len pre HTTPS je celkom zrozumiteľný. Firefox sa už snaží upgradovať pripojenie na HTTPS vždy, keď je to možné, ale v prípade webových stránok, ktoré podporujú len protokol HTTP, by namiesto neho stále predvolene používal nezabezpečený protokol. V režime iba HTTPS prehliadač namiesto toho zobrazí upozornenie, v ktorom používateľa informuje o rizikách a nabáda ho, aby danú webovú stránku nenavštevoval. Na rozdiel od protokolu HTTPS protokol HTTP svoje spojenia nešifruje, takže ostatní členovia siete môžu ľahko vidieť, čo na nich používateľ robí.

Stránky HTTP boli väčšinou postupne vyradené v prospech HTTPS a v prehliadači Chrome je už predvolene aktivované len HTTPS. Stále dúfame, že Mozilla plánuje do stabilnej verzie ešte niekoľko ďalších funkcií. Hoci sa prehliadač v priebehu rokov stal funkčne plnším, stále nám chýba plná podpora doplnkov, ktorú mnohí považujú za jednu z hlavných výhod Firefoxu oproti Chrome. Ak chcete používať všetky rozšírenia dostupné pre Firefox, musíte v súčasnosti prejsť na verziu Nightly prehliadača. Firefox Beta 100 pre Android sa šíri v Google Play Store. Do stabilného kanála by sa mala dostať 3. mája 2022.

Zdroj

Pridaj komentár