Evolveo StrongPhone G4 teraz s Androidom 7 a lepšou cenou

Odolný telefón Evolveo StrongPhone G4 bol uvedený na trh na jar tohto roku. Teraz prichádza vo verzii s novým operačným systémom Android 7.0 Nougat. Súčasne bola znížená jeho doporučená koncová cena na 256 eur vrátane DPH.

Pridaná hodnota tohto smartfónu spočíva predovšetkým v jeho odolnosti. Mobil vyzerá ako bežný manažérsky smartfón. V tenkom a elegantne vyzerajúcom tele sa ale skrýva vnútorný pevný ochranný rám SolidStone, ktorý je vyrobený špeciálnou technológiou s využitím horčíka. Tento rám dodáva telefónu nadštandardnú mechanickú odolnosť, ktorá ho chráni pred následkami nárazov a pádov. Tento model spĺňa stupeň krytia IP68, čo znamená mimo iné vodotesnosť v metrovej hĺbke po dobu 30 minút.

Konštrukcia telefónu spĺňa podmienky testov Ministerstva obrany USA (United States Department of defense) MIL-STD-810G:2008. Displej je 5″ HD IPS so zvýšenou ochranou vďaka Gorilla Glass 3, ktorá bola vyvinutá pre zabezpečenie vyššej odolnosti proti poškrabaniu a lepšiu stabilitu, ako náhle dôjde ku zvýšeniu tlaku na displej. Použitý štvorjadrový 64-bitový procesor Mediatek prekonáva konkurenčné riešenie v oblasti energetickej účinnosti. Je založený na výkonnej, ale úspornej architektúre ARM Cortex A53.

Pridaj komentár