EÚ nevidí problém, ak Meta vypne Facebook a Instagram

Spoločnosť Meta predložila správu, v ktorej upozornila, že môže v Európe vypnúť svoje služby Facebook a Instagram v dôsledku nových nariadení schválených Európskou komisiou.

Nové zákony EÚ nútia všetky spoločnosti spracovávať údaje používateľov na miestnych serveroch nachádzajúcich sa v Európe, zatiaľ čo Meta posiela údaje používateľov z Európy na svoje servery v USA. Dnes sa dvaja predstavitelia EÚ: Robert Habeck (nemecký minister hospodárstva) a Bruno Le Maire (francúzsky minister financií) vyjadrili k výročnej správe spoločnosti Meta a k možnosti vypnutia Facebooku a Instagramu v celej EÚ. Dvojica sa vyjadrila priamo, že Meta musí dodržiavať nové nariadenia EÚ, inak budú jej platformy sociálnych médií zakázané v celej Európe. „Žil som bez Facebooku štyri roky a život bol fantastický. Európska únia je taký veľký vnútorný trh s takou veľkou ekonomickou silou, že ak budeme konať jednotne, niečo také nás nezastraší,“ povedal Robert Habeck (nemecký minister hospodárstva).

Habeck uviedol, že „život bez Facebooku je fantastický“, zatiaľ čo Le Maire dodal, že „ľuďom by sa bez Facebooku žilo veľmi dobre“, a zároveň potvrdil, že EÚ neustúpi od ochrany práv svojich obyvateľov. Môžem potvrdiť, že život bez Facebooku je veľmi dobrý a že bez Facebooku by sa nám žilo veľmi dobre. Digitálni giganti musia pochopiť, že európsky kontinent sa bude brániť a potvrdí svoju suverenitu. uviedol Bruno Le Maire (francúzsky minister financií). Vďaka najnovším komentárom vidíme, že pohľad EÚ na túto záležitosť je stanovený, zatiaľ čo Meta má loptičku v rukách a musí prijať kľúčové rozhodnutie. Musíme si počkať, ako zareaguje materská spoločnosť Facebooku a čo bude nasledovať.

Zdroj

Pridaj komentár