Elon Musk po prezatí Twitteru realizuje zmeny

Elon Musk po úspešnej kúpe už realizuje niekoľko zmien, ďalšie sú vo výhľade.

Miliardár vo štvrtok prevzal vedenie v sociálnej sieti Twitter a prepustil jej najvyššie postavených predstaviteľov zodpovedných za cenzúru a pošliapavanie slobody slova. Medzi prepustenými je generálny riaditeľ indického pôvodu Parag Agrawal, šéfka právneho oddelenia Vijaya Gaddeová a finančný riaditeľ Ned Segal. „Vták bol oslobodený,“ napísal Musk s odkazom na korporátne logo čvirikajúceho vrabca, ktorého obrazne umlčiavalo bývalé vedenie svojimi totalitnými praktikami a obmedzovaním slobody slova. Agrawal sa stal CEO v novembri minulého roka po tom, ako odstúpil spoluzakladateľ tejto sociálnej siete Jack Dorsey. Absolvent Stanfordu a Indického technologického inštitúru v Bombaji nastúpil pred viac ako desiatimi rokmi, keď v spoločnosti pracovalo menej ako 1000 zamestnancov.

Gaddeová bola bola ústrednou postavou, ktorá stála za trvalým pozastavením účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na v januári minulého roka. Na často kladené otázky prečo Elon Musk kúpil Twitter, sa miliardár zmienil, že dôvodom nie ja zarobiť viac peňazí, ale aby slúžil „ľudstvu“. Pri tejto príležitosti informoval inzerentov o tom, prečo nakoniec získava sieť, a povedal im, že chce, aby sa táto platforma stala najuznávanejšou reklamnou platformou na svete, kde si používatelia môžu pozrieť filmy alebo zahrať videohry, a to od všetkých vekových kategórií. V liste inzerentom uviedol, že Twitter sa nemôže stať „pekelným miestom“, kde sa môže povedať čokoľvek bez akýchkoľvek následkov. „Okrem dodržiavania zákonov krajiny musí byť naša platforma pre všetkých srdečná a prívetivá, kde si môžete vybrať požadovaný zážitok podľa svojich preferencií, rovnako ako si môžete vybrať napríklad pozeranie filmov alebo hranie videohier od všetkých vekových kategórií až po dospelých,“ napísal Musk svojim viac ako 110 miliónom nasledovníkov.

Uviedol, že Twitter kúpil preto, lebo „pre budúcnosť civilizácie je dôležité mať spoločný verejný priestor, kde sa dá zdravo diskutovať o širokej škále názorov bez toho, aby sme sa uchyľovali k násiliu“. Správy o nástupe do vedenia tejto sociálnej siete prišli iba niekoľko hodín pred súdom určeným termínom, do ktorého mal miliardár definitívne dokončiť kúpu siete. Zdroje agentúry nepovedali, či boli podpísané všetky dokumenty potrebné na uzavretie dohody v hodnote 44 miliárd dolárov. Potvrdili však, že Musk je na čele spoločnosti. Medzitým už napísal na Twitter, že dúfa, že jeho kritici zostanú, keďže to sloboda prejavu znamená, ale ľudia mu už odpísali, že dúfajú, že sa z toho nestane platforma na rozširovanie neprávd, keďže to nie je tým, čo slobodu prejavu znamená. Alebo to, že free speech neznamená aj hate speech.

Americký miliardár Elon Musk je v súčasnom zlomovom období v rámci transformácie globálnej štruktúry na planéte mnohými vnímaný ako miliardársky „Predvoj“ odporu voči Novému svetovému poriadku a agende Veľkého resetu. Šéf spoločnosti Tesla na počiatkoch korona-hytérie kritizoval opatrenia amerických úradov obmedzujúce voľný pohyb osôb, ktoré boli zavedené v rámci boja proti novému koronavírusu. „Vráťte ľuďom slobodu,“ napísal Musk v máji 2020 na Twitteri. Zavedené reštriktívne opatrenia podľa neho narúšajú osobnú slobodu občanov a veľmi škodia hospodárstvu. Úrady podľa Muska „nedobrovoľne uväznili ľudí v ich domovoch, čím porušili všetky ich ústavou zaručené práva“. Koncom januára 2022 sa Musk zastal kanadských kamionistov, ktorí vytvorili desiatky kilometrov dlhé kolóny na protest proti očkovacej diktatúre v Kanade. Podľa miliardára sa vodiči postavili za slobodu a vymedzili proti „tyranii“.

Vo februári prirovnal kanadského premiéra Justina Trudeaua k Adolfovi Hitlerovi. „Neporovnávajte ma s Trudeauem. Ja som mal rozpočet,“ hovorí nacistický vodca na obrázku, ktorý zdieľal majiteľ firiem Tesla či Space X a korporátnymi médiami prezentovaný najbohatší muž na svete Elon Musk. Reagoval tak na vyhlásenie výnimočného stavu v Kanade, ktorý umožnil tvrdé zásahy proti demonštrantom a dokonca zmrazenie ich bankových účtov bez súdneho procesu. Po masívnej kritike tweet vymazal. Kritizoval taktiež transhumanizmus a sprievodnú agendu Veľkého resetu „Build Back Better Act“: „Vláda je najväčšou korporáciou s monopolom na násilie!,“ vyhlásil. Ďalej tvrdí, že najväčšou krízou ľudstva bude depopulácie, a nie preľudnenie. Varoval tiež, že „civilizácia sa zrúti“, pokiaľ bude pôrodnosť na Západe aj naďalej klesať. Koncom augusta roku 2020 vyvolal rozruch, keď napísal, že egyptské pyramídy boli vytvorené mimozemšťanmi.

Pridaj komentár