Čo dokáže ruská trojkolka s motormi z Lady?

Mnohé autá sú na sklonku svojho života určené na vrakovisko a často sa v nich povaľuje množstvo dielov na iné účely.

Team pracovníkov z Garage 54 kanálu na YouTube sú odborníci na recykláciu, ktorí z čohokoľvek, čo sa im povaľuje v dielni, postavia skutočne jedinečné stroje, ktoré sa vymykajú logike a niekedy aj fyzike. Ich najnovším výtvorom je Supertrike Rat Rod poháňaný motrmi z automobilu Lada, ktorý vyzerá dokonale dystopicky. Dlhú trojkolku poháňa motor s výkonom 80 koní (56 kW). Je umiestnený pred sedadlom vodiča s jedným sedadlom, ale trojkolka je schopná prepraviť ďalších dvoch cestujúcich pomocou druhého radu plyšových hnedých sedadiel. Trojkolka sa ťažko udržiava v chode, čo je známy problém karburátorových motorov Lada, ktorý sa nevyskytuje pri motoroch so vstrekovaním paliva, ale po dosiahnutí prevádzkovej teploty nemá žiadne problémy.

Trojkolka si prekvapivo poradí. Nedokonalosti vozovky absorbuje tak ľahko, že sa bez väčších problémov dostane aj do terénu. Jej veľkosť, merajúca 3,2 metra od predného kolesa po zadné sedadlo, však sťažuje navigáciu po nerovnom teréne. Na jednom kopci sa zasekne a stratí slabo zvarený tlmič, ale to nezabráni trojkolke, aby sa vyslobodila a pokračovala ďalej. Odhalený podvozok a mechanické prvky spolu so zváračskou prilbou, ktorá slúži ako svetlomet, dotvárajú divokú estetiku. Vždy je prekvapujúce, ako dobre mnohé stavby Garage 54 fungujú, a trojkolka sa pripája k tomu rastúcemu zoznamu výtvorov, ktoré by sme radi videli aj v budúcnosti. Kanál je otvorený návrhom, čo so stavbou urobiť.

Zdá sa, že v dielni sa len málo čo premrhá, pretože YouTube kanál stavia skutočne divoké autá a výtvory, ako napríklad výrobu motora napoly na plyn a napoly na naftu. To však zďaleka nie je najzvláštnejšia stavba tohto tímu. V jednom aute bolo odpruženie nahradené vzperami kancelárskej stoličky, zatiaľ čo v inej stavbe bola na Lade nainštalovaná vzduchová brzda vo veľkosti strechy. Už sa nevieme dočkať, čo kanál vymyslí nabudúce.

Zdroj

Pridaj komentár