Čo prináša partnerstvo Google a Coinbase?

Google a Coinbase odhalili plány strategického partnerstva, ktoré umožní vybraným zákazníkom platiť za cloudové služby pomocou kryptomien.

Má sa tak stať od začiatku roka 2023. Coinbase bude využívať výpočtovú platformu Google Cloud na spracovanie blockchainových údajov vo veľkom rozsahu v snahe zlepšiť globálny dosah svojich kryptografických služieb využitím optickej siete Google. Ďalej tiež vybuduje svoju globálnu dátovú platformu na infraštruktúre Google Cloud a využije jej špičkové dátové a analytické technológie, aby mohla zákazníkom poskytovať kryptografické informácie založené na strojovom učení. Spočiatku budú kryptografické platby k dispozícii spoločnostiam pracujúcim v oblasti Web3 s obmedzeným počtom ponúkaných kryptomien. Coinbase Commerce v súčasnosti podporuje desať digitálnych aktív vrátane tých najväčších a najpopulárnejších: Bitcoin, Ether, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash a ďalšie. Platforma Coinbase Commerce sa už integruje do niekoľkých platforiem, najmä do Shopify.

Vývojári blockchainu budú môcť využívať aj verejné súbory údajov o kryptomenách BigQuery od Googlu. Tie budú poháňané cloudovými uzlami Coinbase, ktorých cieľom je zefektívniť proces tvorby decentralizovaných aplikácií (dApps). Google bude medzitým využívať Coinbase Prime pre svoje inštitucionálne kryptografické služby, ako je napríklad úschova a vykazovanie. „Sme nadšení, že si spoločnosť Google Cloud vybrala Coinbase, aby pomohla priniesť Web3 novej skupine používateľov a poskytnúť výkonné riešenia vývojárom,“ povedal Brian Armstrong, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Coinbase. „Nemohli sme si želať lepšieho partnera, ktorý by nám pomohol realizovať našu víziu vybudovania dôveryhodného mosta do ekosystému Web3.“ „Chceme, aby bolo budovanie vo Web3 rýchlejšie a jednoduchšie, a toto partnerstvo s Coinbase pomáha vývojárom dostať sa o krok bližšie k tomuto cieľu,“ povedal Thomas Kurian, generálny riaditeľ Google Cloud. „Sme hrdí, že si Coinbase vybrala Google Cloud ako svojho strategického cloudového partnera, a sme pripravení slúžiť prosperujúcemu globálnemu ekosystému zákazníkov a partnerov Web3. Zameriavame sa na to, aby všetci zákazníci mohli bez problémov využívať výhody našej škálovateľnosti, spoľahlivosti, zabezpečenia a dátových služieb, a mohli sa tak sústrediť na inovácie v oblasti Web3.“

Zdroj

Pridaj komentár