Chevrolet zverejnil hybridný model Corvette

Fyzický nabíjací port sme nevideli, ale vieme, že bude k dispozícii balík ZER Performance.

Spoločnosť Chevy náhodne prezradila niekoľko detailov o svojej pripravovanej elektrifikovanej Corvette, pričom sa prostredníctvom online virtualizéra firmy objavil virtuálny model športového vozidla. Ten odhalil niekoľko nových detailov o vozidle známom ako Corvette E-Ray 2024, napríklad v akých farbách sa bude dodávať a aké balíky budú k dispozícii, ako aj náznaky toho, ako presne bude využívať elektromotory. Keď Chevrolet začiatkom tohto roka oznámil, že vyrába elektrifikovanú Corvettu, nebolo jasné, či pôjde o plug-in hybrid alebo len o bežný hybrid, ktorý sa bude spoliehať výlučne na rekuperačné brzdenie pri plnení batérií. Model na vizualizácii (ktorý bol neskôr z webstránky stiahnutý) podľa všetkého nemá nabíjací port, čo by znamenalo, že ho nebudete môcť zapojiť a jazdiť čisto na elektrický pohon. Ak chcete mať možnosť pripojiť auto do zásuvky, Chevy uviedol, že má v pláne plne elektrickú Corvettu, ktorá „príde veľmi rýchlo“ po hybride.

Hoci vizualizácia odhalila veľa vecí, ktoré môžu kupcov Corvette zaujímať (môžete si zaobstarať červený interiér a karbónové disky), stále zostáva veľa detailov nezodpovedaných. Konfigurátor na webe nemal žiadne informácie o spotrebe paliva, cene, špecifikáciách batérie alebo o tom, ktoré tlačidlá aktivujú rekuperačné brzdenie. To nie sú ani veci, ktoré sa dajú zistiť len pohľadom a počúvaním auta, takže „špionážne fotografie“, ktoré získal portál a ktoré vyzerajú ako nezakrytý E-Ray, ktorý jazdil po Detroite, nám v tomto prípade nemusia veľmi pomôcť. Pokiaľ ide o hodnotenie EPA, E-Ray sa javí skôr ako auto, ktoré ide s hybridnou technológiou nie kvôli úspore paliva (je predsa spojené s V8), ale kvôli okamžitému krútiacemu momentu mimo trate, po ktorom túžia vodiči športových vozidiel.

Keďže General Motors sa vo veľkom venuje elektrickým vozidlám a ohlasuje veci ako elektrické SUV strednej triedy, nákladné vozidlá a monštrá ako Hummer EV, spoločnosť skôr naznačila, že by mohla do roku 2025 vyčleniť Corvette ako samostatnú značku. Modelová séria by zrejme zahŕňala hybridné a plne elektrické dvojdverové športové vozidlá, ako aj štvordverovú verziu a dokonca aj SUV.

Zdroj

Pridaj komentár