AOC Graphic Pro U3 sú monitory pre kreatívcov

Ponúkajú presnosť farieb, funkcie a elegantný dizajn.

V novopredstavenej sérii sú tri modely: dva 27″ displeje (Q27U3CV s rozlíšením Quad HD, U27U3CV s rozlíšením 4K Ultra HD) a väčší 31,5″ U32U3CV s rozlíšením 4K Ultra HD. Hlavnou prednosťou série je certifikácia Calman Ready, ktorá umožňuje priamu komunikáciu so softvérom Calman pre kalibráciu farieb Portrait Displays. Monitory môžu využívať možnosti automatickej kalibrácie (AutoCal) so softvérom Calman, čo umožňuje jednoduchú, presnú a rýchlu kalibráciu monitora pre presné zobrazenie farieb.

Táto kalibrácia umožňuje riadenie RGB-tripletov na úrovni škálovania a profilovania 1D/3D-LUT pre dosiahnutie najlepšieho obrazového výkonu. V porovnaní s vlastnými profilmi ICC, ktoré vykonávajú iba úpravu obrazu, je výhodou riešenia 1D/3D LUT (look-up table) priama kalibrácia displeja na hardvérovej úrovni, ktorá nesmierne zlepšuje presnosť farieb. Výrobca rozumie dôležitosti bezproblémového pripojenia v kreatívnych pracovných postupoch, kde sa bežne používajú grafické tablety, čítačky kariet, rýchle externé disky a ďalšie periférne zariadenia. Séria je vybavená radom portov, vrátane HDMI 1.4/2.0, DisplayPort 1.4, a je vybavený univerzálnym rozbočovačom USB-C so vstupom RJ-45.

Rozbočovač USB-C (s šírkou pásma 10 Gbps s USB 3.2 Gen2) obsahuje port USB-C upstream podporujúci režim DisplayPort Alt pre rozšírenie obrazovky, 96W Power Delivery, Ethernet pass-through, druhý port USB-C downstream s 15W Power Delivery umožňuje pripojenie ďalších zariadení. Rozbočovač nakoniec dopĺňajú 4 porty USB-A pre pripojenie ďalších periférnych zariadení. Vďaka napájaniu až 96W Power Delivery cez USB-C môžu tvorcovia nabíjať svoje notebooky a zároveň prenášať dáta a zobrazovať obsah.

Modely U27U3CV a U32U3CV sú vybavené tretím naväzujúcim portom USB-C pre prepínač KVM, takže klávesnicu a myš pripojené k ich rozbočovaču USB možno prepínať medzi počítačmi pripojenými k dvom rôznym portom USB-C monitora. Model Q27U3CV je dokonca vybavený výstupom DisplayPort a podporuje vysokú šírku pásma DisplayPort HBR3 pre reťazenie viacerých monitorov, aby sa znížila káblová záťaž. Séria bude k dispozícii od júla 2024 za nasledujúce ceny: Q27U3CV za 349 eur, U27U3CV za 469 eur, U32U3CV za 589 eur.

Všetky modely sa vyznačujú elegantným, moderným dizajnom, ktorý získal prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2023, a sú tak štýlovým doplnkom každého tvorivého pracoviska. Modely sú vybavené výškovo nastaviteľným stojanom o 150 mm s širokým rozsahom nastavenia náklonu, natočenia a otočenia, takže sú pripravené na to, aby si používatelia našli tú najpohodlnejšiu a najzdravšiu polohu. Všetky modely sú dodávané s recyklovateľným zeleným obalom s papierovým vankúšikom vo vnútri.