Amazon spúšťa chatbota Bedrock

Firma predstavuje generatívny systém umelej inteligencie Bedrock.

Nie je to pritom jediný AI ako ChatGPT alebo DALL-E, ale skôr súbor systémov od rôznych startupov, ako sú AI21, Anthropic alebo Stability. Platforma ponúka používateľské rozhranie, ktoré zákazníkom umožňuje vybrať si systém, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám a tomu, čo chcú, aby ich aplikácia generovala. Tiež poskytuje prístup k rodine modelov Titan vyvinutých v AWS, používajú vlastné čipy Trainium, ktoré sú navrhnuté tak, aby boli rýchle a energeticky úsporné.

Systém ponúka používateľom možnosť vytvárať aplikácie založené na generatívnych systémoch umelej inteligencie bez toho, aby museli vyvíjať a trénovať vlastné modely. To umožňuje rýchlu a efektívnu implementáciu umelej inteligencie v rôznych oblastiach, ako je generovanie textu, obrázkov, animácií, hlasový syntetizátor a ďalšie. Ďalšou výhodou systému je jeho modulárna architektúra, ktorá používateľom umožňuje kombinovať rôzne generatívne systémy podľa ich potrieb. Používatelia tak môžu vytvárať nové aplikácie a inovatívne riešenia, ktoré by inak neboli možné.

Okrem toho je k dispozícii ako súčasť webových služieb Amazon, čo znamená, že používatelia môžu využívať všetky výhody tejto platformy, ako je vysoká dostupnosť, škálovateľnosť a bezpečnosť. Zatiaľ čo niektoré systémy ako napríklad ChatGPT alebo DALL-E, sa zameriavajú na špecifické oblasti generovania textu alebo obrázkov, Bedrock poskytuje používateľom prístup k širokému spektru systémov generatívnej umelej inteligencie, ktoré možno použiť v rôznych oblastiach. Používatelia tak môžu dosiahnuť vysoký stupeň personalizácie a prispôsobiť výstup generatívnej AI svojim špecifickým potrebám.

Pridaj komentár