Tip na darček: SanDisk iXpand Base

Dokovacie stanice pre iPhony sú veľmi dobrá vec ak majú používatelia málo vnútornej pamäti. Vďaka tomu si môžu skopírovať dáta a zároveň nabíjať zariadenie.

Treba povedať, že nabíjací prúd dokovacej stanice môže dosahovať až 3A, čo je veľmi dobrá správa pre majiteľov zariadení, ktorým sa nepáči ich vstavaná 1A pomalá nabíjačka, ktorej to trvá veľmi dlho kým zariadenie nabije doplna. V balení chýba kábel lighting, čo je rozhodne škoda.

Oceňujeme však vysokú prenosovú rýchlosť z iPhonu do dokovacej stanice. Dáta sa pritom ukladajú na pamäťovú kartu SD, ktorá je vložená v zariadení. My sme testovali 32GB verziu, avšak v prípade potreby stačí vložiť väčšiu SD kartu kam sa bude obsah kopírovať. Výrobca ponúka tiež prehľadnú aplikáciu pre iOS.

Hoci je dokina určená pre iPhony, dá sa použiť aj s Android zariadeniami. Viaceré sa nám však šmýkali po povrchu, takže zariadenia pre iPhone sú tak jasným cieľom. Ak hľadáte možnosti, ako si rozšíriť pamäť súčasného iPhonu, toto môže byť zaujímavé riešenie. Poslúži tiež ako miesto na zálohy (okrem cloudu).

Pridaj komentár