TEST: Lamax Storm 1

Na trhu je veľa prenosných reproduktorov, testovaný Storm 1 ponúka netradičný dizajn. Na prvý pohľad vyzerá dostatočne robustne, pričom základom je pogumované šasi.

V balení je okrem samotného zariadenia nabíjací kábel USB-C, 3,5 mm, audio kábel pre káblové prepojenie a manuál. Ako je pri výrobcovi už zvykom, aj tu už tradične dominuje tyrkysová farba, ktorá je pre výrobcu typická. Tentoraz je na orámovaní prednej mriežky, pričom v strede je logo. Pod mriežkou je dvojica meničov s celkovým výkonom 40W, čo je pri tak malých rozmeroch 204×80×64 mm a nízkej hmotnosti (800 gramov) veľmi dobré. Na hornej strane sú ovládacie prvky (šesť pogumovaných tlačidiel) a logo NFC na jednoduché spárovanie zariadenia cez Bluetooth.

Napravo od mriežky je kovové pútko, na ktoré možno uchytiť lanko, alebo karabínu a reproduktor si zavesiť napríklad za opasok. Poteší taktiež odolnosť zariadenia IP67, vhod teda príde najmä počas leta ku vode, poliatie či ošpliechanie teda nepoškodí reproduktor. Zariadenie takisto ponúka používateľovi viac režimov. Okrem bežného „Normal“, ktorý nepoužíva ekvalizér, je k dispozícii aj „Hall“ (pre priestorové ozvučenie miestnosti), alebo „Super Bass“, ktorý zvýrazní hlbšie tóny.

Reproduktor ponúka viac zdrojov hudby. Okrem Bluetooth a audio pripojenia (AUX) má aj podporu microSD kariet pre priame prehrávanie zvukových súborov. Taktiež pri prepojení so smartfónom dokáže fungovať aj ako hands-free. Zaujímavá je funkcia TWS (True Wireless Stereo) pre bezdrôtové prepojenie dvojice rovnakých reproduktorov Storm 1 a vytvorenie stereo zvuku. O napájanie sa stará 6600 mAh batéria, pričom výrobca deklaruje výdrž do 15 hodín pri polovičnej hlasitosti. Pri 80% hlasitosti uvádza sedemhodinovú výdrž. V praxi sme však namerali približne polovičné hodnoty a nabitie potom trvá zhruba 3 – 4 hodiny.

Reproduktor Lamax Storm 1 je zaujímavý model v cene okolo 75 eur. Pri kapacite batérie by sme však očakávali vyššiu výdrž a používateľom môže chýbať podpora pre FM rádio. Páči sa nám ekvalizér a možnosti zmeny zvukového podania, odolný dizajn zariadenia, ako aj vcelku slušný výkon meničov.

Zapožičal: Lamax